O Firmie
AmmoniteSystem to polska firma założona 10 lat temu,
która od 5 lat produkuje systemy oświetlenia
podwodnego dla nurków na każdym poziomie zaawansowania.

fot. Piotr Stós6 powodów, dla których warto używać sprzętu AmmoniteSystem


1. Firma powstała z miłości do nurkowania.

Jej twórcy, Aleksander Chodakowski i Piotr Stępkowski, są aktywnymi nurkami. Wysoka jakość, niezawodność i walory użytkowe projektowanych i produkowanych przez nich systemów oświetleniowych wynika między innymi ze znajomości potrzeb branży. Aleksander Chodakowski jest instruktorem nurkowym, obaj właściciele AmmoniteSystem regularnie nurkują, aktywnie współpracują z centrami nurkowymi i słuchają opinii instruktorów. Stąd kolejne modele oświetlenia odpowiadają na rzeczywiste potrzeby branży nurkowej. Dodatkowo o jakości sprzętu decyduje fakt, że latarki przechodzą zaawansowane testy, w trakcie których badane są:
wytrzymałość sprzętu niezawodność i bezpieczeństwo ergonomia i wygoda użytkowania2. Oświetlenie

AmmoniteSystem jest w 100% projektowane i produkowane w Polsce. Między innymi dzięki temu dystrybutorzy sprzętu i użytkownicy mają zapewnioną w standardzie ekspresową obsługę gwarancyjną. Mogą także liczyć na wsparcie i pełne zaangażowanie w opracowanie nawet najbardziej wymyślnej konfiguracji systemu oświetlenia nurkowego. Z klientami i sprzedawcami AmmoniteSystem spotyka się na nurkowych eventach i testach sprzętu.

3. Najwyższa jakość

Ulokowanie produkcji w Polsce to dla AmmoniteSystem metoda na zapewnienie najwyższej jakości. Firma pracuje z najlepszymi specjalistami produkującymi elementy elektroniczne, obudowy, optykę, a także z ekspertami z zakresu obróbki. Starannie dobieramy podzespoły – jeśli pochodzą one z zagranicy, to są to wyłącznie elementy renomowanych marek głównie amerykańskich lub japońskich.

4. Rozwój

AmmoniteSystem stale się rozwija. Naszą pasją jest tworzenie coraz to nowych modeli oświetlenia oraz udoskonalanie topowych produktów firmy. Takie wyzwania jak silny i lekki back-up (LED ONE), czy kompaktowe światło główne (LED TWO) napędzają nas do działania. Każda sugestia ze strony użytkowników to dla Ammonite System dodatkowa inspiracja.

5. Dystrybucja

AmmoniteSystem stawia na profesjonalną dystrybucję. Mamy pełne zaufanie do certyfikowanych instruktorów nurkowych i centrów dystrybucji. I to przede wszystkim za ich pośrednictwem chcemy sprzedawać oświetlenie Ammonite System. Uważamy, że profesjonaliści to najlepsi doradcy na każdym etapie przygotowań do nurkowania. Dystrybutorom AmmoniteSystem zapewnia wsparcie gwarancyjne, merytoryczne i marketingowe.

6. AmmoniteSystem jest obecny za granicą.

Rozszerzanie rynków dystrybucji i obecność m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Rosji to także dowód na rozwój firmy. Polskie systemy oświetleniowe z amonitem w logo są doceniane na zagranicznych rynkach, ponieważ gwarantują wysoką jakość, niezawodność i estetykę wykonania z rozsądną, akceptowalną ceną.